Jak nakoupit

 

 

Kdo jsme

 

Nábytková farma je kamenný dobročinný obchod neziskové organizace BÉTEL CZ z. s., se sídlem Při trati 1233/10, Praha 41 – Michle, 141 00, IČO: 26983982. Obchod se nachází na adrese U Hřbitova 939, Kralupy nad Vltavou, 27801. Veřejná sbírka: Sp.zn. S-MHMP/62333/2017  Č.j. 174942/2017 .

 

 

Jak fungujeme

 

Ať už nám zboží darujete, nebo u nás nakupujete, pomáháte! 90% z ceny každého prodaného kusu – nábytku, domácích potřeb nebo dekorací jde na dobročinný účel – provoz pobytové komunity pro léčbu závislostí a preventivní programy na ZŠ.

 

 

Co prodáváme

 

Veškeré zboží, které prodáváme, je použité, NENÍ NOVÉ. Nábytek, doplňky, nádobí i dekorace jsou zevrubně prohlédnuté a vyzkoušené našimi školenými pracovníky. Všechno zboží, které lze u nás zakoupit, je možné okamžitě používat pro účel, kterému má sloužit. Používané zboží už ale má něco za sebou a lze očekávat různou míru opotřebení.

 

 

Jak si správně vybrat

 

Pokud nakupujete v Nábytkové farmě, je potřeba, abyste si zboží pozorně prohlédli a vyzkoušeli. Nelze reklamovat škrábance, drobné oděrky laku, chybějící úchytky či knopky, flíčky na látce, otluky či praskliny na porcelánu, protože zpětně nelze určit, jestli jsou vady dány opotřebením zboží plynoucím z toho, že je použité, nebo byly způsobeny při převozu a následném používání zboží u zákazníka, který ho zakoupil. Dále nelze reklamovat měkkost či tvrdost matrace, sedačky či křesla, viklání noh židlí, trhliny ve švu a v látce apod.

Ujistěte se prosím i o tom, že se vám zakoupená věc líbí – pokud by se totiž vám (nebo partnerovi) po nákupu líbit přestala, nebude to přijato jako důvod k vrácení.

Zároveň je potřeba, aby si každý zákazník správně změřil zakoupený nábytek, aby se mu domů vešel, prošel dveřmi, úzkou chodbou apod. Metr je v našem obchodě vždy k dispozici u prodavače, který je povinen zboží vám ukázat, přeměřit a případně i pomoci naložit do vašeho vozu.

 

 

 

Ceny

 

Veškeré zboží je zřetelně označené prodejní cenou. Ceny jsou stanovovány pečlivě a odráží stav zboží. Není možné žádat o slevu např. na základě chybějící úchytky, či škrábnutí, protože vše je již v ceně zahrnuto.

 

 

Rezervace

 

Rezervace je možná pouze na 24 hodin. Zboží lze rezervovat osobně i telefonicky. Ve výjimečných případech lze osobně i telefonicky prodloužit o dalších 24 hodin. Pokud si zákazník rezervované zboží nevyzvedne do 48 hodin, rezervace se automaticky zruší.

 

 

Výměna či vrácení zboží

 

Vzhledem k tomu, že prodáváme použité zboží, téměř nikdy nemáme na skladě totožný kus. Výměna proto není možná.

Zboží zakoupené v našem obchodě nelze vrátit, pokud se nejedná o zásadní vadu, která se vymyká popisu nákupu v odstavci  „Jak si správně vybrat“.

 

 

Nákup zboží přes internet

 

Naše zboží nelze koupit přes internet, ani bez osobní prohlídky dovézt na vaši adresu. Přestože naše zboží inzerujeme na naší webové stránce, sociálních sítích a prodejních portálech, naše zboží lze zakoupit pouze osobně v Nábytkové farmě. Fotografie totiž často zkreslují a použité zboží a jeho stav je potřeba si dobře zkontrolovat. Pokud jste našli nějaký kousek na internetu, můžete si ho telefonicky zarezervovat a přijet si ho do Nábytkové farmy osobně prohlédnout a zakoupit.

 

 

Platba

 

Zboží je možné zakoupit pouze osobně a v hotovosti zaplatit v Nábytkové farmě.

 

 

Odvoz a skladování zakoupeného zboží

 

Prostor Nábytkové farmy je velmi omezený. Zakoupené zboží je potřeba si okamžitě odvézt, případně si domluvit naši dopravu na přesné datum a čas. Zaplacené zboží bez dohodnutého data odvozu NESKLADUJEME. Pokud si zaplacené zboží neodvezete, případně nebudete doma, když vám ho na základě dohodnutého termínu budeme dovážet my, budeme si účtovat 50 Kč za každý den, kdy budeme zaplacené zboží skladovat.

 

 

Reklamace

 

Reklamace je možné uplatnit pouze po dobu maximálně 6 měsíců od data nákupu. Reklamace nelze uplatnit na vady z opotřebení a vady, pro které byla sjednána nižší cena.

 

Reklamace domácích spotřebičů a elektroniky

 

Domácí spotřebiče a elektroniku prodáváme výjimečně, a pokud ano, tak za zlomkové ceny. Zboží zběžně vyzkoušíme, ale ne všechny jeho funkce. Při zakoupení vystavíme záruční list. Záruční lhůta na zakoupené zboží je dva dny. V klidu si doma vyzkoušejte, jestli zboží funguje tak, jak má. Pokud zjistíte, že nefunguje, můžete ho v průběhu následujících dvou dnů donést zpět, a budou Vám neprodleně vráceny peníze. Zboží lze vrátit pouze s platným záručním listem a dokladem o zaplacení. Záruka se nevztahuje na škrábance ani žádné jiné běžné opotřebení odpovídající tomu, že se jedná o starší a již používané zboží.