nábytková farma o nás tým obchodu s bazarovým nábytkem v obrazu se zlatým rámem Kralupy nad Vltavou Praha

Jsme Nábytková farma

Bazar s nábytkem, dekoracemi a potřebami pro domácnost. V naší velké sto let staré stodole vám zaručeně padne něco do oka. Ať už hledáte moderní, retro nebo starožitné kousky, stůl za stovku, nádhernou komodu za několik tisíc nebo jen obrázek či pár hrnečků. Naše stodola je ideálním místem pro lovce výhodných nákupů i výjimečných pokladů. Vše najdete láskyplně zkontrolované, opečovávané a připravené zazářit u vás doma nebo na chalupě. Pokud potřebujete, nábytek vám po dohodě dovezeme i nastěhujeme.

 

Veškerý výtěžek z prodeje, jde především na léčbu mužů a žen ze závislosti na návykových látkách a na podporu preventivních programů na ZŠ  U nás pomáhá každý, ten, kdo nám zboží daruje i ten, kdo u nás nakupuje.

(Veřejná sbírka: Sp.zn. S -MHMP/62333/2017 Č.j. 174942/2017)

Ze 7 dnů bylo 7 let

Proč jsme založili dobročinný obchod?

Některé věci se asi mají stát. Třeba to, že jsme se před lety dostali úplnou náhodou do komunity pro léčbu závislostí Bétel ve Velké Británii.

 

Z plánované týdenní návštěvy se stalo sedm let, během kterých jsme prošli studijním a tréninkovým programem ve dvou komunitách a v mezidobí jsme absolvovali roční stáž v Rusku. Tak moc nás propojení léčby ze závislosti se smysluplnou prací kolem nábytku vzalo za srdce.

 

Lidé, kteří byli dříve na okraji společnosti, jsou dnes zručnými řemeslníky, dovedou věci, které překvapili i je samotné, a které jim daly smysluplnou náplň života. Bétel, financovaný z výtěžku Nábytkové farmy, funguje na principu svépomocné komunity, kde si její členové vzájemně pomáhají. Zkušení členové pomáhají nováčkům, učí je řemeslu, práci se dřevem i s lidmi a předávají jim své zkušenosti.

 

Paralela mezi záchranou nábytku a života je obrazem, který nás stále doprovází. Zachraňujeme nábytek, dáváme mu nový život, přesadíme ho jinam a on zase slouží, funguje a přináší radost. Podobně je to i v životě lidí, kterým pomáháme, z ulice a z beznaděje, do jiného prostředí s novým začátkem, silnější motivací a hlubším smyslem.

 

Petr a Veronika Tiší

Jak to u nás chodí

Kromě obchodu s bazarovým nábytkem a bytovými doplňky poskytujeme i řadu užitečných služeb. Stěhujeme, vyklízíme, renovujeme, čalouníme,… V krátkém videu se můžete s našimi službami seznámit.

Připojte se k našemu příběhu tím, že nás podpoříte

a podpořte nás

Náš farmářský tým

Jsme tu pro vás. Snažíme se vyhovět vašim přáním a co nejvíce se při tom usmívat.

V Nábytkové farmě pracují lidé, kteří se léčí ze závislosti v komunitě Bétel, po boku našich zaměstnanců. Každý hraje důležitou roli a má na starosti část procesu od výběru a převzetí zboží, mytí a oprav, naskladnění, focení na web, aranžování až po samotný prodej a odvoz do jeho nového domova.

 

Naši prodavači nábytek prohlédnou, vyčistí, zkrátka věnují mu kus ze svojí lásky a péče, aby mohl dál sloužit a dělat radost. Každý z nich si takovou vlastní malou a odvážnou rekonstrukcí prošel také. Tahle druhá šance na přijetí ostatními, seberealizace i možnost být pro druhé opravdu užitečný, to všechno dodalo mužům a ženám z našeho týmu odvahu, sebevědomí, ale i víru, že jejich život se může změnit a dávat smysl. Chopili se toho s odhodláním a naplno.

Stálými členy týmu jsou:

 

Petr, Patrik, Veronika, Tereza, Blanka, Bohouš a Katka